Notice: Use of undefined constant php - assumed 'php' in C:\webspace\NWB30011\ruyatabirleriveyorumlari.com\www\ayar.php on line 15 Rüyada Yeşil Elbise görmek

Rüya Tabirleri

Rüya Tabirleri Notice: Undefined variable: index in C:\webspace\NWB30011\ruyatabirleriveyorumlari.com\www\ruyadetay.php on line 55 İndexi


A - B - C - Ç - D - E - F - G - Ğ - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z


Yeşil Elbise

       Rüyada yeşil elbise görmek dince iyidir. Çünkü yeşil elbiseler cennet ehlinin elbisesidir. Rüyada görülen yeşil elbiseler, diriler hakkında din ve kuvvete ve fazla ibadete, ölünün de Allah (C.C.) indinde halinin güzelliğine delâlet eder. Sağ kimsenin rüyada yeşil giymesi mirasa, ölünün yeşil giyinmiş görülmesi, şehid olarak ölmüş olmasına delâlet eder. Elbisenin yeşilliğe nispet edilen her rengin faide ve zararı yoktur. Denilmiştir ki, deniz koyunundaki yeşillik erkek ve kadın için belirlenmemiştir.
       Ziraatın hepsinde görülen yeşillik islâmdır. Bu isterse buğday, arpa, susam, pirinç, darı ve bakla yeşili olsun bir kimse bir yere mâlik olduğunu ve o yerin cevheri bitki yeşilliğinde olsa, bu yeşillik ancak islâmdır. Yeşil ve aslı bilinmeyen ve nebatat olan bir yere sahip olduğunu gören kimse din ve takva sahibi kimsedir. Eğer o nebatat bilinirse, isabet edecek dünyalık, elbiseden yeşilliğe nisbet edilen şeyin kıymet ve miktarı kadar olur.
       Kendi ekinine bir afet ve belâ eriştiğini gören kimsenin bu gibi afetlerden emin olmasına ve ekini için korktuğu şeyden kurtulmasına delâlet eder.

 
© 2010 Copyright - Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Kullanmak, Yayınlamak ve Çoğaltmak Yasaktır.